وبلاگ

ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه

ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه

تهیه چک لیست نظافت و مراحل تمیز کردن آشپزخانه

بسیاری از افراد از چک لیست نظافت استفاده کرده و مراحل تمیز کردن قسمت‌های مختلف آشپزخانه را درون این چک لیست یادداشت می‌کنند. این چک لیست سبب می‌شود تا افراد بتوانند به راحتی کارهای خود را انجام دهند. به این صورت از پشت گوش انداختن کارها جلوگیری می‌شود. در نظر داشته باشید که تمیز کردن قسمت‌های مختلف آشپزخانه دارای مراحلی می‌باشد. به عنوان مثال ابتدا بهتر است شما ظروف موجود در کابینت‌ها را شسته و جمع آوری کنید. همچنین بهتر است بعد از این کار محتویات داخل یخچال را خالی کرده و تمام یخچال را به صورت کامل ضدعفونی کنید در این مقاله ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه را برای شما عزیران جمع آوری کرده ایم پس با ما همراه باشید.

 تمیز کردن هود آشپزخانه نیز نکته بسیار مهمی است که نباید آن را فراموش کنید. فیلترهای هود را درون مواد شوینده و آب جوش قرار دهید تا از هرگونه چربی و آلودگی پاک شوند. بعد از این مراحل نوبت به تمیز کردن گاز می‌رسد. شما می‌توانید با شوینده‌های مخصوص، گاز را تمیز کرده و تمام آلودگی‌ها را از روی آن پاک کنید. در نظر داشته باشید که تمیز کردن کف آشپزخانه مرحله آخر است. پس از تمیز کردن تمام قسمت‌ها نوبت به شستن و طی کشیدن کف آشپزخانه می‌رسد‌. تهیه این چک لیست سبب می‌شود تا شما سردرگم نشده و بتوانید تمام آشپزخانه را در مدت زمان کوتاهی و با روش‌ های عالی تمیز کنید.

تهیه چک لیست نظافت و مراحل تمیز کردن آشپزخانه

ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه کدامند؟

ترفند های کاربردی تمیز کردن آشپزخانه در سریع‌ ترین زمان

ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه در سریع‌ ترین زمان ممکن سبب می‌شود تا شما بتوانید بدون خستگی و در مدت زمان کوتاهی آشپزخانه خود را بسیار تمیز و ضدعفونی کنید. آشنایی با این ترفندها کمک بسیار زیادی به شما می‌باشد. یکی از بهترین ترفندها برای تمیز کردن سطوح مختلف آشپزخانه  استفاده از یک ترکیب جادویی است. شما می‌توانید از جوش شیرین و سرکه استفاده کرده و سطوح مختلف را تمیز کنید. می‌توانید جوش شیرین را ابتدا با آب ترکیب کرده و از آن بر روی سطوح مختلف بریزید. بعد از آن می‌توانید سرکه را نیز اسپری کرده و آن را با یک اسفنج یا پارچه تمیز کنید.

ترفند های کاربردی تمیز کردن آشپزخانه در سریع‌ ترین زمان

بررسی ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه

 همچنین می‌توانید از ترکیب‌های طبیعی دیگر نیز استفاده کرده و آشپزخانه خود را تمیز کنید. شما می‌توانید لیمو را در داخل سرکه سفید ریخته و از این ترکیب عالی برای سطوح چوبی خود مانند: کابینت‌ها استفاده نمایید. البته برای استفاده از این ترکیب عالی باید یک نکته مهم را در نظر داشته باشید. به هیچ عنوان این ترکیب را بر روی سطح چوبی به صورت مستقیم اسپری نکنید. بهتر است ابتدا آن را بر روی یک پارچه خشک اسپری کرده و به وسیله پارچه سطوح چوبی موجود در آشپزخانه خود را تمیز نمایید.

پاک کردن چربی در آشپزخانه

یکی از آلودگی‌های بسیار سخت چربی‌ها هستند. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که از چه طریق می‌توانید چربی‌های موجود بر روی سطوح مختلف آشپزخانه را پاک کنید. یکی از ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه و سطوح مختلف از چربی‌ها، استفاده از ترکیب آب جوش و سرکه می‌باشد. شما می‌توانید به مقدار مساوی سرکه سفید و آب گرم را با همدیگر ترکیب کرده و سپس با استفاده از یک اسفنج یا دستمال و پارچه کابینت‌های خود را به این محلول آغشته کنید. به این ترتیب می‌توانید به راحتی لکه‌های ایجاد شده از روغن را بر روی سطوح مختلف پاک کنید. اگر لکه شما بسیار سخت است می‌توانید سرکه سفید را مستقیم بر روی آن ریخته و سپس با استفاده از دستمال مرطوب آن را به صورت کامل پاک کنید. البته امروزه شوینده‌های شیمیایی بسیار زیادی در بازار وجود دارند که می‌توانید از آن ها استفاده کرده و چربی‌های موجود بر روی گاز، سطح کابینت و دیواره‌های آشپزخانه را به راحتی پاک کنید.

پاک کردن چربی در آشپزخانه

تمیز کردن لکه چربی از روی وسایل آشپزخانه

پاک کردن انواع سینی آشپزخانه

وجود ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه و سطوح مختلف سبب می‌شود تا افراد بتوانند به راحتی از این ترفندها استفاده کرده و مشکل خود را برطرف کنند. همچنین می‌‌توانید از این ترفندها بهره برده و دیگر نیازی به مواد شیمیایی موجود در بازار نداشته باشید. ترکیب مقداری آب اکسیژنه و جوش شیرین یک خمیر نرم و سفید به شما می‌دهد. البته برای استفاده از این خمیر باید از دستکش استفاده کنید تا آسیبی به پوست دست شما وارد نشود.‌ بعد از پخش کردن این خمیر بر روی سینی خود می‌توانید ۲ الی ۳ ساعت صبر کرده و سپس تمام آلودگی و چربی و رسوب موجود بر روی سینی را به راحتی پاک کنید.

 شما می‌توانید این کار را با یک دستمال مرطوب انجام دهید. همچنین اگر چربی‌ها و لکه‌های موجود بر سینی شما بسیار مقاوم و قدیمی هستند می‌توانید از یک سیم استفاده کرده و با سیم بر روی آن‌ها بکشید. البته مواظب باشید اگر سینی شما استیل باشد ممکن است بر روی آن خط بیفتد. پس این کار را با نهایت دقت انجام دهید. در نهایت نیز می‌توانید سینی آشپزخانه خود را به راحتی با آب و مایع ظرفشویی بشویید و مانند روز او ل تمیز نمایید. در نظر داشته باشید که تمیز کردن سینی‌ها با این ترفند بسیار راحت می‌باشد. تنها کافیست که این دو ماده را در دست داشته باشید تا بتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

پاک کردن انواع سینی آشپزخانه

 

تمیز کردن اجاق گاز و هود آشپزخانه

برای تمیز کردن اجاق گاز و هود نیز می‌‌توانید به راحتی از ترکیبی که در بالا عنوان شد استفاده کنید. یکی از بهترین ترفندها برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه مانند: اجاق گاز و هود استفاده از ترکیب آب هیدروژنه و جوش شیرین می‌باشد. جوش شیرین به راحتی می‌تواند تمام چربی‌ها را حل کرده و وسایل شما را مانند روز اول تمیز و نو کند. پس شما می‌توانید از این ماده عالی استفاده کرده و بدون استفاده از مواد شیمیایی وسایل خود را تمیز کنید. گاز آشپزخانه و هود جزو دو وسیله‌ای می‌باشند که بسیار در معرض آلودگی قرار می‌گیرند. به یاد داشته باشید هر چقدر سریع‌تر این چربی‌ها را از بین ببرید دیگر این چربی‌ها مقاوم نمی‌شوند و شما می‌توانید تنها با یک بار دستمال کشیدن آنها را پاک کنید.

تمیز کردن اجاق گاز و هود آشپزخانه

ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه مانند اجاق گاز و هود آشپزخانه

استفاده از جا بطری چوبی لوکسینه

استفاده از جا بطری چوبی لوکسینه سبب می‌شود تا شما بتوانید از یک وسیله بسیار کاربردی استفاده کرده و بطری‌های خود را به راحتی در محل مخصوص قرار دهید. این محصول در عین کاربردی بودن از زیبایی بسیار بالایی برخوردار است. همچنین به دلیل جنس چوبی که دارد می‌تواند احساس خوبی به بیننده القا کند و دارای طول عمر بالایی نیز است. کیفیت عالی به کار رفته در ساخت این محصول سبب شده که افراد بتوانند در دراز مدت از آن استفاده کنند.

استفاده از جا بطری چوبی لوکسینه

استفاده از استند ها و نظم دهنده‌ ها

یکی از مهمترین وسایلی که درون هر آشپزخانه‌ ای باید وجود داشته باشد استندها و نظم دهنده‌ها می‌باشد. این وسیله می‌تواند کاربرد بسیار بالایی داشته و وسایل را به راحتی نظم دهد. شما با خرید استند دو طبقه لوکسینه می‌توانید با شلوغی و بی‌نظمی خداحافظی کرده و به راحتی تمام وسایل را درون کشوها و کابینت‌های خود قرار دهید. سپس هر کدام از وسایل را که بخواهید در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنید.

استفاده از استند ها و نظم دهنده‌ ها

مرتب کردن ادویه‌ها و سبزیجات خشک

حال که در رابطه با ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه تا حدودی آشنا شدید بهتر است یک وسیله بسیار عالی را به شما معرفی کنیم. جا ادویه سه تایی لوکسینه یک وسیله بسیار عالی و کاربردی برای مرتب سازی ادویه‌ها و تمام سبزیجات خشک می‌باشد. شما می‌توانید ادویه‌ جات خود را درون این محصول ریخته و به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. همچنین درب این محصولات کامل محکم می‌شوند. شما می‌توانید در دراز مدت و بدون به وجود آمدن مشکلی برای کیفیت ادویه جات خود از آن‌ها استفاده نمایید.

مرتب کردن ادویه‌ها و سبزیجات خشک

تمیز کردن پروفایل آشپزخانه

استفاده از ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه سبب می‌شود تا شما دارای یک آشپزخانه تمیز و بسیار زیبا باشید. پس در صورت به وجود آمدن هرگونه آلودگی بهتر است سریعاً دست به کار شده و از این روش‌ها بهره ببرید. پروفایل آشپزخانه قسمتی می‌باشد که بسیار در معرض آلودگی و میکروب قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که ابتدا باید با توجه به جنس پروفایل آشپزخانه خود یک ترفند مناسب را برای تمیز کردن آن در پیش بگیرید. استفاده از ترکیب آب و آب لیمو می‌تواند یک ترفند بسیار عالی برای تمیز کردن پروفایل آشپزخانه با هر جنسی باشد. اگر پروفایل آشپزخانه شما از جنس چوب، سنگ، ام دی اف و هر جنس دیگری باشد می‌توانید به راحتی از این ترکیب عالی استفاده کرده و پروفایل خود را تمیز کنید. همچنین می‌توانید از خواص ضدعفونی کننده خوب این محلول نیز استفاده کرده و پروفایل خود را عاری از هرگونه میکروب کنید.

تمیز کردن پروفایل آشپزخانه

ترفند های تمیز کردن پروفایل آشپزخانه

تمیز و مرتب کردن قفسه‌های کابینت

یکی از بهترین ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه و قفسه‌های کابینت استفاده از استندهای نظم دهنده می‌باشد. این استندها به راحتی می‌توانند تمام وسایل درون کابینت‌ها و قفسه‌ها را درون خود جا داده و یک نظم خاصی به آن‌ها ببخشند. شما با خرید این استندها از فروشگاه لوکسینه می‌توانید از مزایای بسیار عالی آن بهره‌مند شوید. استندها علاوه بر کاربرد بسیار زیادی که دارند زیبایی خاصی نیز داشته و می‌توانند فضای آشپزخانه شما را بسیار زیباتر کنند. به این صورت شما با هر بار باز کردن درب کابینت خود می‌توانید به راحتی تمام وسایلی که مد نظر دارید را پیدا کنید.

تمیز و مرتب کردن قفسه‌های کابینت

نحوه تمیز کردن کابینت‌ها و ظروف چوبی

امروزه وسایل چوبی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. یکی از بهترین ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه مانند: کابینت‌ها و ظروف چوبی استفاده از ترکیب آب و سرکه می‌باشد. این محلول خاصیت ضدعفونی نیز دارد و به سطوح چوبی هیچگونه آسیبی وارد نمی‌کند. شما می‌توانید این محلول را در داخل یک ظرف مخصوص ریخته و آن را به صورت اسپری بر روی سطوح مورد نظر بزنید. سپس با استفاده از یک دستمال تمام سطوح را پاک کنید. به گونه‌ ای که تمام آلودگی‌ها و میکروب‌ها تمیز شوند.

نحوه تمیز کردن کابینت‌ها و ظروف چوبی

ترفند های کاربردی تمیز کردن وسایل آشپزخانه و تمیز کردن کابینت‌ها و ظروف چوبی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.